Regulamin

1.Postanowienia ogólne

Aktualną i obowiązującą wersję Regulaminu  można  znaleźć na naszej stronie  www.ecosystemprojekt.pl

Regulamin  stanowi dokument określający zasady sprzedaży w sklepie internetowym ECO SYSTEM

Składając zamówienie w naszym sklepie internetowym ECO SYSTEM,  Kupujący  oświadcza, że zapoznał się z niniejszym Regulaminem i akceptuje jego postanowienia a także wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach wysyłki towaru oraz wystawienia stosownego dowodu zakupu. 

2. Właściciel sklepu internetowego

Właścicielem sklepu internetowego znajdującego się pod adresem www.ecosystemprojekt.pl jest Paweł Bużek Międzyrzecze Górne 271 43-392 Międzyrzecze NIP 937-174-40-53

Sklep prowadzi sprzedaż towarów na odległość za pośrednictwem strony internetowej www.ecosystemprojekt.pl

3. Ceny zawarte w sklepie

Wszystkie ceny znajdujące się na stronie sklepu ECO SYSTEM podane są w polskich złotych i zawierają podatek VAT.

Cena podana przy każdym dostępnym towarze jest wiążąca w chwili złożenia zamówienia.

Ceny towarów podane na stronie Sklepu ECO SYSTEM nie zawierają kosztów wysyłki. 

Koszt wysyłki danego produktu podawany jest oddzielnie przed złożeniem zamówienia.

4. Zamówienia i dostawa

Zamówienia przyjmowane są poprzez formularz zamówienia na stronie www.ecosystemprojekt.pl oraz poprzez pocztę elektroniczną email.

Przyjęcie zamówienia do realizacji ma miejsce w momencie otrzymania przez Kupującego wiadomości e-mail z potwierdzeniem złożonego zamówienia. Tym samym ma miejsce zawarcie umowy kupna-sprzedaży pomiędzy Kupującym oraz Sprzedającym - sklepem ECO SYSTEM

Zamówienia złożone i potwierdzone od poniedziałku do piątku  (wysyłane są za pośrednictwem kuriera), realizowane są w okresie 1-3 dni roboczych.

Do każdego zamówienia wystawiamy paragon fiskalny lub na życzenie klienta faktura VAT.

Sklep ECO SYSTEM ma prawo do odstąpienia od realizacji zamówienia, w przypadku, gdy podane przez Kupującego dane są niepełne lub błędne.

Kupujący może dokonać zapłaty za zamówiony towar  poprzez:

- przelew bankowy na konto sklepu,

- płatność przy odbiorze (należność pobiera doręczyciel).

- gotówką , jeśli wybrany jest odbiór osobisty

Zamówienia dostarczane są przez firmę kurierską,.

- paczki wyliczane są automatycznie, a koszt dostawy podawany jest przed złożeniem zamówienia.

Zamówienia składane za pośrednictwem Sklepu ECO SYSTEM są realizowane w ciągu 1-3 dni roboczych.

Czas dostawy przesyłki do kupującego wynosi:

- Kurier  DPD – 2-3 dni robocze,

- Paczkomaty InPost – 2-3 dni robocze
- Przesyłki paletowe PEKAES - 2-3 dni robocze

Podczas odbioru zamówienia ze sklepu  należy sprawdzić w obecności doręczyciela stan jej paczki. W przypadku jakichkolwiek uszkodzeń należy spisać wraz z doręczycielem stosowny protokół reklamacyjny.

W przypadku zamówień z dostawą poza teren Polski prosimy o kontakt mailowy info@ecosystemprojekt.pl, w celu ustalenia kosztów wysyłki.

Sklep ECO SYSTEM zastrzega sobie prawo do dochodzenia zwrotów kosztów przesyłki poniesionych w związku z transportem zamówionych towarów w przypadku nie odebrania przez Zamawiającego bez podania jej przyczyny.

5. Zwroty towaru / odstapienie od umowy 

Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 roku 'O ochronie praw konsumentów ' (Dz.U. z 2014 r.  poz.827) kupujący ma prawo do rezygnacji z zakupu dokonanego w sklepie ECO SYSTEM bez podania przyczyny w terminie 14 dni od dnia otrzymania przesyłki.

Do zachowania tego terminu wystarczy przesłanie oświadczenia przed upływem terminu drogą pisemną lub za pośrednictwem poczty elektroniczne email.

Sklep ECO SYSTEM  zobowiązuje się do dokonania zwrotu kosztów w terminie do 14 dni roboczych od daty otrzymania przesyłki.

Zwrot dokonywany jest przelewem bankowym na konto wskazane przez Kupującego.

Zwrotowi podlegają koszty dostawy do Klienta oraz koszt zamówionego produktu. Koszt odesłania produktu do sklepu pokrywa Kupujący.

6. Reklamacje

Wszystkie produkty będące w ofercie Sklepu ECO SYSTEM  są fabrycznie nowe i są objęte gwarancją producenta lub rękojmią sprzedawcy.

Sklep ECO SYSTEM  zobowiązuje się do pozytywnego rozpatrzenia gwarancji w przypadku gdy dany produkt posiadał wadę techniczną, oraz w przypadku wady powstałej w wyniku dostawy.

Reklamowany produkt należy wysłać na adres sklepu ECO SYSTEM

Reklamacja jest rozpatrywana w ciągu maksymalnie 14-30 dni od daty otrzymania przesyłki.

Sklep ECO SYSTEM zastrzega sobie prawo do nieprzyjmowania przesyłek wysyłanych za pobraniem lub na koszt sklepu.

7. Inne

1. Rozstrzyganie ewentualnych sporów powstałych pomiędzy Sklep ECO SYSTEM a Klientem, który jest konsumentem w rozumieniu art. 22[1] Kodeksu Cywilnego, zostaje poddane sądom właściwym zgodnie z postanowieniami właściwych przepisów Kodeksu postępowania cywilnego.

2. Rozstrzyganie ewentualnych sporów powstałych pomiędzy Sklep ECO SYSTEM a Klientem, który nie jest konsumentem w rozumieniu art. 22[1] Kodeksu Cywilnego Kodeksu Cywilnego, zostaje poddane sądowi właściwemu ze względu na siedzibę Sklepu ECO SYSTEM.

3. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego, przepisy Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz inne właściwe przepisy prawa polskiego.