Najnowsze wpisy

Pompy ciepła - zalety i wady

Dodano:2022-06-04

Nowoczesna technologia dała nam kilka opcji ogrzewania i chłodzenia naszych domów i chociaż piece gazowe pozostają najbardziej popularne, wielu właścicieli domów decyduje się na przejście na elektryczną pompę ciepła. Ten rodzaj ogrzewania ma szereg zalet, choć nie jest pozbawiony ograniczeń. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru sposobu ogrzewania i chłodzenia domu, zalecamy przyjrzenie się zaletom i wadom pompy ciepła.

3 powody, dla których pompy ciepła są dobrą inwestycją

Dodano:2022-06-04

Coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w pompy ciepła. Pompa ciepła, jako element instalacji centralnego ogrzewania i chłodzenia, wykorzystuje powietrze zewnętrzne zarówno do ogrzewania domu zimą, jak i chłodzenia go latem. Zasadniczo oznacza to, że pompa ciepła będzie działać jak klimatyzator, gdy robi się gorąco, i grzejnik, gdy na zewnątrz jest zimno – dzięki czemu pompy ciepła będą jednym uniwersalnym produktem. Wymienimy trzy powody, dla których powinieneś umieścić pompę ciepła na szczycie listy zakupów, jeśli chodzi o zapewnienie komfortu w domu o każdej porze roku.

Jak wybrać klimatyzator do mieszkania w bloku

Dodano:2022-06-04

Mieszkanie w bloku jest rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie przede wszystkim wygodę. Brak zmartwień w kwestii ogrzewania, większych napraw, czy dbania o rozległe podwórko pozwala na dużą oszczędność cennego czasu. Niestety, często okazuje się, że mieszkania usytuowane na poddaszu, czy też te z wystawą południową lub zachodnią, latem nagrzewają się na tyle mocno, że przebywanie w nich jest mocno niekomfortowe. Warto w takiej sytuacji zainwestować w dobry klimatyzator. Klimatyzatory Rotenco są wyposażone w systemy filtracji powietrza i mają atest PZH, a to bardzo ważna kwestia. Jednak jaki wybór będzie najlepszy?

Zniszczenie panelu fotowoltaicznego - co może się stać?

Dodano:2022-05-27

Panele fotowoltaiczne są generalnie bardzo niezawodne i bezawaryjne, ponieważ nie mają ruchomych części i wymagają minimalnej konserwacji poza czyszczeniem. Jednak, podobnie jak w przypadku każdego produktu, panele słoneczne mogą zawieść lub osiągnąć gorsze wyniki z powodu wadliwych materiałów lub złego wykonania podczas procesu produkcyjnego. Na szczęście zdarza się to bardzo rzadko i zwykle tylko 1 na 5000 paneli będzie miał wady produkcyjne.

Myślisz o ekologii i oszczędzaniu na rachunkach za prąd? Sprawdź co musisz wiedzieć o panelach fotowoltaicznych

Dodano:2022-04-21

Chociaż panele słoneczne to wciąż kosztowna inwestycja, znacząco rośnie ich jakość, dzięki czemu możesz naprawdę dużo zyskać. Instalacja systemu fotowoltaicznego to świetny sposób dla właścicieli domówi i firm na obniżenie rachunków za prąd (które szczególnie dla przedsiębiorstw są teraz bardzo wysokie). Ale jeśli nie jesteś ekspertem w temacie, ciężko jest zrozumieć techniczne aspekty montażu paneli fotowoltaicznych i korzystania z energii słonecznej. Dzisiaj podpowiemy, co musisz wiedzieć jeśli chcesz zamontować panele fotowoltaniczne.

Wyróżniony wpis

Flota się rozrasta

Dodano:2022-01-08
Kategorie:Nowości

Kolejny specjalista do zadań specjalnych.