1189
REGULATOR ŁADOWANIA 30A MPPT LCD NOWA SERIA ,,T" 12V/24V DO INSTALACJI SOLARNYCH.
Cena:240,00PLN
Ilość [szt.]:
Dostępność:duża
Producent:

REGULATOR ŁADOWANIA 30A MPPT LCD!!! NOWA SERIA ,,T" 12V/24V DO INSTALACJI SOLARNYCH.

DANE TECHNICZNE:

Max moc paneli 12V 30A DOPUSZCZALNE 430W!!!

Max moc paneli 24V 30A DOPUSZCZALNE 860W!!!
REGULATOR ŁADOWANIA MPPT 12/24V 30A
dodatkowo z USB do 500mA do ładowania np,telefonu itp.
Może być stosowany w instalacjach fotowoltaicznych, z przeznaczeniem do małych instalacji zasilających oświetlenie, pompy do wody, domki letniskowe,jachty, camper itp.

Regulator przeznaczony tylko do systemów OFF-GRID, akumulatorów kwasowych oraz żelowych. Posiada funkcje zmierzchowe. W trakcie dnia źródła światła będące obciążeniem są wyłączone. W tym czasie akumulator jest ładowany. Po nadejściu zmierzchu oświetlenie zostaje automatycznie włączone na określony zależny od wybranego programu zmierzchowego.

Regulator ten posiada wyświetlacz LCD, który znacznie ułatwia obsługę, czyniąc ją bardziej przyjazną i przejrzystą dla użytkownika. Każdy parametr może być dowolnie zmieniany co czyni ten model niezwykle elastycznym w stosunku do potrzeb każdego klienta. Dodatkowo model ten posiada funkcje MPPT.
MPPT - podnosi sprawność naszej instalacji fotowoltaicznej na zasadzie utrzymania najlepszego punktu pracy zastosowanych ogniw.
Przykład panel 100W/6A/18V przy zastosowaniu zwykłego regulatora PWM, podłączonego do instalacji 12V w pełnym nasłonecznieniu osiągnie sprawność ok 82W.Spowodowane to jest tym ze napięcie ogniw zostanie obniżone do napięcia akumulatora czyli od 10,5 do 14V w zależności od stopnia naładowania akumulatora wiec 6A*10,5V i mamy moc ogniwa na danym etapie ładowania.
MPPT utrzyma napięcie ogniwa na stałym poziomie najlepszego punktu pracy czyli dla przykładowego ogniwa 100V/6A będzie to ok 18V 6A*18V 108W

Zastosowanie:

Najczęściej stosowane

- Podłączenie oświetlenia, pompy, domki letniskowe,jachty itp.

Możliwości czasowego ustawienia włączenia na określony czas po nastaniu mroku od 1h do 23h,lub stałego włączenia obciążenia, do ustawionego minimalnego napięcia na akumulatorach.

- Podłączenie grzałki 12/24V.

Do obciążenia regulatora podłączamy grzałkę do wody moc dobieramy do naszej instalacji zakładając ze nasza instalacja fotowoltaiczna/wiatrowa to 720W stosujemy grzałkę o mocy 400-600W.( najlepiej poprzez tzw. kaskadę grzałki np. 4x100W załączane kolejno ze wzrostem napięcia o np. 0,5V)

Posiadamy np. 2szt akumulatorów kwasowo ołowiowych podłączonych szeregowo , max napięcie akumulatorów to 28,8V. Obciążenie regulatora (grzałka) ustawiamy załączenie np. 28V wyłączenie 26V,lub inne dowolne.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nadmiar energii wykorzystany zostanie do nagrzania wody, utrzymując akumulatory w stanie naładowania, oraz stanowi obciążenie dla prądnicy wiatrowej.

Pozostała zgromadzona energia może być wykorzystana do innych celów np. poprzez przetwornice podłączoną bezpośrednio do akumulatorów do zasilania AGD itp

W Paczce:
1szt Regulator ładowania 30A
1szt Instrukcja
1szt Czujnik temp.


Zabezpieczenia:
Ochrona przed przeładowaniem
Ochrona przed nadmiernym rozładowaniem
Ochrona przez zwarciem oraz odwrotną polaryzacją
Ochrona przed wstecznym rozładowaniem akumulatora


Właściwości:
Wyświetlacz LCD
Konfigurowalne tryby ładowania
Możliwość wyboru rodzaju akumulatora poprzez zmianę poziomów napięć
Prosty interfejs użytkowania
Technika regulacji ładowania PWM/MPPT
Funkcja rozpoznawania dnia i nocy
Tryb zmierzchowy

Kompensacja temperaturowa przy pomocy czujnika temperatury

Parametry:
Praca automatyczna 12/24V, 30A
Max napięcie baterii słonecznej: 48V
Napięcie ładowania: 13.8V/27.6V ustawne
Napięcie LVD [Low voltage disconnect]: 10.7V/21.4V ustawne
Napięcie LVR [Low voltage reconnect]: 12.5V/25V ustawne
Kompensacja temperaturowa: -4mV/Cell/C
Złącza: max 16mm2
Temperatura pracy: -10C do +60C
Temperatura przechowywania: -30C do 70C
Wymiary: 90mm x 188mm x 48mm
Waga: 360g

MONTAŻ SYSTEMÓW
FOTOWOLTAICZNYCH
Wiele lat działalności na rynku, wiedza oraz doświadczenie ekspertów a także współpraca z największymi zagranicznymi wytwórcami urządzeń OZE to filary na których opraliśmy naszą działalność.
Z tego względu każda instalacja czy elektrownia fotowoltaiczna charakteryzuje się nowoczesnością oraz wydajnością. Każde rozwiązanie jakie udostępniamy jest przemyślane i bazuje na wiedzy naszych ekspertów