CZĘSTE PYTANIA

 

A co w przypadku, gdy instalacja nie jest ustawiona idealnie na południe lub nachylona jest do poziomu pod innym kątem? Można wyliczyć względny uzysk energii w stosunku do optymalnego położenia – pomoże w tym poniższa tabela. 

 

Podobny obraz

 

 SCHEMAT PODŁACZENIA RÓWNOLEGŁEGO JAK I SZEREGOWEGO AKUMULATORÓW, TA SAMA ZASADA PRZY BATERII SŁONECNEJ(PANEL FOTOWOLTAICZNY)

Podobny obraz

                 

 

                                                                połączenie równoległe                                                                    

 Podobny obraz

                                                              połączenie szeregowe

 Podobny obraz

Moc promieniowania słonecznego
W zależności od panujących warunków pogodowych moc całkowitego promieniowania słonecznego ulega znacznym zmianom i w przybliżeniu kształtuje się na następującym poziomie:

 

Znalezione obrazy dla zapytania PROMIENIOWANIE SŁONECZNE FOTOWOLTAIKA KĄT

Pamiętaj ze Elektrownie Słoneczne i Wiatrowe mogą być tak skonfigurowane,by ogrzewać ciepła wodę użytkową,bez drogich falowników czy inwenterów,które są niezbędne do przetwarzania napięcia stałego w zmienne,takie jakie mamy w gniazdku.
Takie rozwiązanie jest tańsze i dużo bardziej trwalsze od kolektorów słonecznych,dodatkowo w przyszłości można taki układ zmodernizować i podpiąć do sieci.

 

Raport generowanego hałasu
Jednym ze stereotypów powszechnie uznanych z przeszkodę w rozpowszechnieniu przydomowch elektrowni wiatrowych jest hałas. Pracująca elektrownia wiatrowa może być źródłem szumu, jednak należy zdawać sobie sprawę z faktu że podczas wiatrów występują dźwięki o sile wielokrotnie większej niż szum kręcącego się wiatraka. Z naszych obserwacji wynika, że już z 30 m od generatora, przy słabym wietrze w ogóle nie słyszymy elektrowni, niewielki szum słychać przy dość silnym wietrze. Przy bardzo silnym wietrze szum tła jest tak duży, że trudno rozpoznać, które ze źródeł generuje go najwięcej. Problem tak naprawdę może powstać jedynie w sytuacji nadwrażliwych uszu naszego sąsiada. Poniższa charakterystyka obrazuje zmierzone hałasy generowane przez generator i naturalny szum podczas wiatru.

 

Hałas pracującej elektrowni absolutnie nie jest dokuczliwy.
W praktyce kiedy wieje słaby wiatr to elektrownia pracuje naprawdę bardzo cicho. Dźwięki do 30dB są na poziomie szeptu. W przypadku średnich wiatrów dźwięk pracującego generatora minimalnie wyróżnia się z naturalnego hałasu otoczenia. 50dB to tyle co głośna rozmowa. Kiedy naprawdę zaczyna mocno wiać to wszystko wokoło tak szumi, że hałasu wytwarzanego przez samą elektrownię wiatrową nie słychać w ogóle. Ginie ona w tle innych dźwięków. Dla porównania powiemy, że zaobserwowany przez nas rzeczywisty dźwięk wytwarzany przez elektrownię wiatrową przy najsilniejszym wierze (65dB) był mniejszy niż hałas jaki wytwarzał pojedynczo przejeżdżający samochód w odległości 30m.

 

 

BUDOWA PANELU FOTOWOLTAICZNEGO

 

   

 

Przykładowy roczny rozkład produkcji energii elektrycznej dla źródła fotowoltaicznego o mocy 1 kW zainstalowanego na lubelszczyźnie 

 

Znalezione obrazy dla zapytania Powierzchnia jaka jest potrzebna do zainstalowania 1kw systemu

 

 

 
Mapa promieniowania słonecznego w Polsce.
Moc promieniowania padajaca na jeden metr kwadratowy podany w Watach
 
Następnym pojęciem jest usłonecznienie, definiowane jako średnia liczba godzin słonecznych w ciągu roku. W Polsce usłonecznienie wynosi od 1390 do 1900 godzin rocznie.
panele słoneczne bateria słoneczna panele fotowoltaiczne elektrownia słoneczna elektrownia wiatrowa elektrownia hybrydowa MC4 przewód solarny 4mm2 6mm2 2,5mm2 zasilanie promieniowanie strata cieplna programowanie regulacja ogrzewanie wody
elektrownia dotacja akumulatory bateria połączenie szeregowe połączenie równoległe dioda bypass sieć sprzężone z siecią m2 zasilanie z sieci ładowanie podbijanie napięci
a fotomoduły konektory mc4 solary wiatrowo-słonecznZnalezione obrazy dla zapytania Powierzchnia jaka jest potrzebna do zainstalowania 1kw systemua pwn mppt impulsacyjne on-grid off-gri

 

 

System autonomiczny do zasilania urządzeń 12/24VDC

 

Schemat elektrowni hybrydowej wiatrowo/słonecznej

 

Sytem fotowoltaiczny do podgrzewania wody cwu lub podgrzewania co

 

 

MOŻLIWE JEST ZASTOSOWANIE WIELU INNYCH KOMBINACJI

ŚCIŚLE DOPASOWANYCH DO POTRZEB KLIENTA!!!